Moove

LaMunt. Bądź aktywna we włoskim stylu

Aldona Sosnowska Aldona Sosnowska
Zdjęcia materiały prasowe
26 kwietnia 2022

LaMunt to zupełnie nowe ujęcie sportowej funkcjonalności: zgrabne fasony oraz niestandardowe, zaskakujące rozwiązania. Włoska marka inspiruje kobiety do aktywnego spędzania wolnego czasu w górach. I robi to w wyjątkowo kobiecym stylu.

Markę LaMunt stworzyły kobiety z myślą o kobietach. Dlatego idealnie odpowiada na potrzeby miłośniczek aktywnego spędzania czasu na górskich szlakach. Ubrania są nie tylko funkcjonalne, ale też świetnie dopasowane do kobiecej figury. Każdej! Bez względu na to, ile masz w talii. Wybierając się w góry nie musisz już szukać kompromisu pomiędzy wygodą a ładnym wyglądem. I to jest prawdziwa rewolucja w segmencie odzieży sportowej.

Pierwotnie ubrania funkcjonalne projektowano z myślą o mężczyznach, ich fasony nie były więc szczególnie wyrafinowane. Dopiero z czasem w kolekcjach różnych marek zaczęły pojawiać się wzory dla kobiet. Mimo to najważniejszą cechą ubrań funkcjonalnych wciąż były parametry techniczne i wynikające z nich właściwości. Podczas uprawiania aktywności na zewnątrz ubrania te miały przede wszystkim sprawdzać się w trudnych warunkach atmosferycznych. Ich głównym zadaniem było skuteczne odprowadzanie potu oraz ochrona przed zimnem, wiatrem i deszczem. Estetyka czy dobre dopasowanie do kobiecej sylwetki stanowiły sprawę drugorzędną. Zupełnie inaczej jest w przypadku ubrań sygnowanych przez LaMunt.

Fasony są nie mniej istotne, jak wygoda czy funkcjonalność. Wszystko jedno czy chodzi o kurtkę przeciwwiatrową czy spodenki. Każda rzecz idealnie odpowiada potrzebom kobiet, a zastosowane wszechstronne rozwiązania pozwalają na wykorzystanie ubrań na kilka sposobów – w zależności od pogody i własnych upodobań.

Smart fit i miłe niespodzianki

Jeśli lubisz mocno taliowane ubrania, wystarczy że zasuniesz zamek znajdujący się w kurtce na wysokości bioder. Z kolei po odpięciu rękawów, kurtkę zmienisz w wygodną kamizelkę. W każdej wersji ubrania LaMunt spełniają swoją funkcję, ponieważ są wykonane z najwyższej jakości materiałów technicznych. Nie tracą przy tym kobiecego charakteru i są wyjątkowo stylowe. Miłą niespodziankę stanowią nadrukowane na ubraniach drobne wiadomości (np. „PS: enjot your me – time”) oraz inspirujące małe ilustracje, przedstawiające górskie widoki. Dzięki wszystkim tym rozwiązaniom pokonywanie kolejnych wzniesień stanie się jeszcze większą przyjemnością.

Wszechstronne zastosowanie

Kolorystyka ubrań nawiązuje do różnych tonacji barw natury. Kolekcje utrzymane są w brązach, czerni, bieli, żółtym i zgaszonym niebieskim. Dzięki spójności wykorzystanej palety barw, ubrania łatwo można ze sobą zestawiać, za każdym razem uzyskując stylowy wygląd. Ta uniwersalność w połączeniu z wygodą sprawiają, że kurtki czy bluzy LaMunt, które są dedykowane aktywnościom uprawianym w górach, równie dobrze sprawdzą się w mieście, jako część codziennego outfitu.

Zrównoważona produkcja

Ubrania LaMunt uszyte są ze starannie dobranych, najwyższej jakości materiałów – naturalnych i certyfikowanych. Kaszmir pozyskuje się z recyklingu. Nie stosuje się w nich też PFC (polifluorokarbonów), które mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzi i zwierząt, a które ze względu na właściwości hydrofobowe wiele marek odzieżowych nadal wykorzystuje w membranach.
Wszystkie produkty są wytwarzane w kontrolowanych fabrykach, które dbają o uczciwe warunki pracy i etyczne standardy społeczne. LaMunt jest członkiem Fair Wear Foundation, organizacji pozarządowej promującej uczciwe warunki pracy w branży odzieżowej.

„Bądź pogodna i ciesz się czasem spędzonym w górach” – tak brzmi motto LaMunt

Produkty włoskiej marki LaMunt są dostępne w ofercie sklepów S’portofino na terenie całej Polski oraz na www.sportofino.com