Beauty

Różowa siła. Marka Kevin Murphy wspiera kobiety w walce z rakiem piersi

Klaudia Charzyńska Klaudia Charzyńska
Zdjęcia serwis prasowy
3 października 2021

Rak piersi to jeden z najczęściej diagnozowanych w Polsce nowotworów. Wzmacnianiu świadomości na temat choroby i kluczowego znaczenia profilaktyki poświęcony jest właśnie październik. Marka Kevin Murphy wraca więc z coroczną kampanią Różowa Siła. W jej ramach edukuje z pomocą ekspertów oraz wspiera finansowo Federację Stowarzyszeń Amazonki. Tym razem oprócz raka piersi, porusza również temat raka szyjki macicy. 

O kampanii

Tegorocznej odsłonie kampanii przewodzi hasło Jesteś silniejsza, niż myślisz. Kryją się pod nim historie kobiet, które wygrały walkę z nowotworem, metamorfozy Amazonek i całe spektrum doświadczeń, jakie wiążą się z procesem zdrowienia. Kevin Murphy będzie przedstawiać je na swoich profilach społecznościowych przez cały miesiąc. Marka przygotowała również zasoby edukacyjne w zakresie profilaktyki i diagnostyki raka. Ich celem jest wzmacnianie świadomości i wiedzy o nowotworach, wciąż obecnych w niechlubnej czołówce zachorowań w Polsce. Wśród nich znajdą się wykłady ekspertów, internetowe warsztaty z budowania pewności siebie i szereg materiałów eksperckich opartych na aktualnej wiedzy o możliwościach leczenia choroby. Kampania porusza jednak również aspekty społeczne i wpływ nowotworu na różne sfery życia kobiety – także te związane z pewnością siebie i poszukiwaniem wewnętrznej siły do walki i podjęcia działania. 

Wsparcie ekspertów

Do udziału w kampanii marka zaprosiła ekspertów w zakresie leczenia i profilaktyki nowotworowej. Merytoryczne wsparcie zapewnia dr n.med. Agnieszka Nalewczyńska, która na co dzień przekazuje wiedzę swojej instagramowej społeczności. Jako ginekolog położnik edukuje i uświadamia, jak ważną rolę pełnią działania profilaktyczne prowadzące do wczesnej diagnostyki. Tegoroczna kampania rozszerzona została o problematykę raka szyjki macicy, w której specjalizuje się Fundacja Kwiat Kobiecości prowadzona przez Idę Karpińską.  

Róż to nie wszystko

Realizację celów kampanii Różowa Siła wspomaga przygotowany na tę okazję zestaw produktów Kevin Murphy do pielęgnacji włosów. To nadający objętość More Than Pink. Znajdziemy w nim szampon i odżywkę do włosów cienkich i wypadających z serii Plumping. A oprócz nich mini-wersję lakieru Session Spray, uwielbianego przez stylistów na całym świecie. Różowa seria kosmetyków marki dostępna jest w promocyjnych cenach, a część dochodu z październikowej sprzedaży zostanie przekazana Federacji Stowarzyszeń Amazonki. Do kampanii na rzecz raka piersi dołączyły również salony fryzjerskie z całej Polski oraz sklep internetowy hair2go.pl, w którym dostępne są produkty Kevin Murphy.

More Than Pink, zestaw do pielęgnacji włosów z serii Plumping oraz elastyczny lakier do włosów Session. Spray. Flex, Kevin Murphy, cena 285,90 zł