Beauty

Planeta Ziemia. Na ratunek środowisku!

Aldona Sosnowska Aldona Sosnowska
Zdjęcia serwis prasowy
12 września 2021

Czy można produkować kosmetyki nie degradując środowiska naturalnego? Polska firma AVA Laboratorium Kosmetyczne udowadnia, że tak! Nowa linia kosmetyków Planeta Ziemia powstała nie tylko z troski o skórę, ale i ekosystem.

Od początku istnienia hasłem przewodnim marki AVA Laboratorium Kosmetyczne było motto „W zgodzie z naturą”. Linia Planeta Ziemia jest pięknym uczczeniem 60–lecia istnienia firmy. Zarówno dzięki naturalnym składnikom w recepturach, jak i dzięki eko-rozwiązaniom, zastosowanym w procesie produkcji.

Z poszanowaniem środowiska naturalnego

Negatywny wpływ procesów produkcyjnych na ekosystem to problem, z którym zmaga się wiele firm branży beauty. AVA Laboratorium Kosmetyczne znalazło na to sposób! Receptury kosmetyków tworzących linię Planeta Ziemia są wegańskie i w 99 proc. wykorzystują naturalne składniki certyfikowane przez COSMOS ECOCERT. Marka stawia przy ich produkcji na ograniczenie zużycia wody i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Zastosowane składniki są biodegradowalne i  nie wpływają negatywnie na lasy, morza czy oceany. Plastik? Ten surowiec też został wykluczony. Szklane słoiki i butelki oraz kartoniki z certyfikatem FSC są dowodem, że możliwe jest, aby opakowania kosmetyków też były eko. Dotyczy to również nakrętek produktów. Wytwarza się je w 30 proc. z trocin, co stanowi przykład praktycznego i przemyślanego upcyklingu.

Z troski o skórę

Nową serię kosmetyków Planeta Ziemia wyróżnia to, że rozwiązania eko idą w parze z wyjątkowym działaniem pielęgnacyjnym produktów wchodzących w skład linii. Głównym składnikiem aktywnym serii jest ekstrakt z liści rambutanu, który ma właściwości odmładzające. M.in. wpływa na prawidłowe ułożenie włókien kolagenu i elastyny w skórze, zapobiegając ich degradacji. Stanowi też naturalną alternatywę dla retinolu. Surowiec pozyskiwany jest z monitorowanych organicznych upraw, a do produkcji ekstraktu wykorzystuje się wyłącznie certyfikowane liście. 

Serię Planeta Ziemia tworzą cztery produkty o działaniu odmładzającym i odżywiającym skórę. Są to: liftingujący i wygładzający krem na dzień, odbudowujący krem na noc, specjalny reduktor zmarszczek oraz skoncentrowane serum olejowe. Kosmetyki te skutecznie nawilżają skórę, przywracając jej jędrność i hamują proces starzenia. 

Kupuj odpowiedzialnie

Stworzenie serii kosmetyków z poszanowaniem praw i pracy człowieka oraz środowiska to jeden z wielu kroków, które podejmuje marka z myślą o Planecie. AVA Laboratorium Kosmetyczne współpracuje z proekologiczną fundacją ECO4LIFE, przekazując na jej rzecz 1 proc. ze sprzedaży kosmetyków. W social mediach regularnie zachęca też do wspólnego podejmowania działań, które przyczyniają się do ratowania Ziemi – np. ograniczenia zużycia plastiku, recyklingu czy stosowania wielorazowych toreb. Bo to nasze codzienne świadome wybory, nawet te z pozoru niewiele znaczące, mają największy wpływ na ochronę środowiska.