Wydarzenia

Odzyskaj swoje ciało. Wyjątkowe warsztaty dla kobiet!

Aldona Sosnowska Aldona Sosnowska
23 września 2021

Zapraszamy do udziału w unikalnych warsztatach poświęconych budowaniu najważniejszej spośród wszystkich bliskich relacji w naszym życiu – relacji z własnym ciałem. Warsztaty odbędą się w Warszawie, 2 października od godz. 10 do 16. Są dedykowane tylko kobietom.

Ciało jest rodzajem łącznika (albo łączniczki ☺) pomiędzy naszą psychiką a światem zewnętrznym, w tym innymi ludźmi. Od jakości naszej relacji z własnym ciałem, zależy jakość intymnych związków, ale też… poczucie własnej wartości, ogólny dobrostan i sprawczość.

Dzisiaj nie rozpatruje się już osobno ciała i psyche, ponieważ relacja pomiędzy nimi determinuje styl życia, jaki prowadzimy, w tym także sposób odżywiania. Ciało bowiem w pełni wyraża nasze wnętrze.

Celem warsztatów jest przyjrzenie się na nowo relacji z własnym ciałem i nauczenie się odczytywania tego, co do nas mówi. Własne ciało jest dla nas najlepszym doradcą, często jednak nie potrafimy/nie chcemy/nie mamy czasu go słuchać. 

Podczas warsztatów

  • nauczysz się odczytywać sygnały płynące z ciała, które są przejawami twojej intuicji i wiedzy 
  • zostaniesz wyposażona w narzędzia i umiejętności, dzięki którym zbliżysz się do swojego ciała, co przełoży się na poprawę komfortu codziennego życia 

Dzięki temu możesz zyskać

  • większą świadomość własnego ciała 
  • większe poczucie własnej wartości
  • lepszy i bardziej efektywny sposób nawiązywania relacji z innymi ludźmi
  • pogłębioną relację z partnerem (również w sferze seksualnej)
  • harmonię i większą spójność własnego funkcjonowania poprzez lepsze rozpoznawanie swoich potrzeb, a więc też szybsze reagowanie, co jest istotne np. w przypadku profilaktyki chorób 
  • większy dobrostan, który sprawia, że nie doświadczamy potrzeby nadmiernego jedzenia czy korzystania z używek. 

Do osiągnięcia powyższych celów będziemy dążyć poprzez pracę metodami psychologicznymi, umożliwiającymi wzbogacenie i rozwój naszej komunikacji z własnym ciałem. A także poprzez naukę automasażu twarzy pod kierunkiem doświadczonej kosmetolog.

Odzyskanie własnego ciała w formie sprawnego i świadomego kanału komunikacji ze światem pozwoli Ci otworzyć się na lepsze zaspakajanie własnych, zindywidualizowanych potrzeb, a tym samym zyskanie większego poczucia żywotności, bezpieczeństwa i autonomii.

WARSZTATY POPROWADZĄ

Dorota Wiszejko-Wierzbicka Doktor psychologii, psycholożka i seksuolożka, terapeutka, mediatorka rodzinna oraz wykładowczyni na Uniwersytecie SWPS. Więcej informacji na stronie www.psycholog-seksuolog.waw.pl 

Aldona Sosnowska-Szczuka Dziennikarka. Redaktor naczelna serwisu dla kobiet mooveme.pl. Autorka wielu artykułów na temat zdrowego stylu życia, a także książek: „Jedz, ćwicz, chudnij. I nie poddawaj się!” (2016) i „Możesz jeść wszystko! Fakty i mity na temat zdrowego odżywiania” (2019). We wrześniu 2021 r. ukazała się jej najnowsza książka: „Żeby wygrać, trzeba grać. Rak piersi” (wyd. Pascal), która jest zapisem osobistych zmagań z rakiem piersi, ale też napisanym wraz z lekarzami i ekspertami rodzajem przewodnika po chorobie nowotworowej – od diagnozy, poprzez kolejne etapy leczenia aż do wyzdrowienia.

Agnieszka Jasińska Kosmetolog. Specjalizuje się w kosmetologii pielęgnacyjnej i masażu japońskim. Prowadzi Instytut Urody w  Warszawie.

INFORMACJE DOTYCZĄCE UDZIAŁU W WARSZTATACH

Warsztaty są kameralne, odbywają się w małej kilkuosobowej grupie. Trwają 6 godzin, wliczając cztery 10-minutowe przerwy oraz jedną półgodzinną, przeznaczoną na wegetariański lunch. 

CENA: 390 zł (obejmuje warsztaty, lunch, przekąski i napoje w trakcie)

Warunkiem udziału jest wysłanie zgłoszenia na adres gabinetu: kontakt@psycholog-seksuolog.waw.pl oraz dokonanie przedpłaty w wysokości 100 zł, najpóźniej trzy dni przed terminem warsztatów. Zaliczka jest bezzwrotna, chyba że warsztaty nie odbędą się z winy organizatora.

Szczegółowy plan warsztatów i dokładny adres miejsca zostaną podane w mejlu po wpłacie zaliczki na wskazane konto.

Uwaga! Warsztaty nie mają charakteru terapeutycznego, dlatego ważne jest, aby osoby biorące w nich udział nie były dodatkowo w procesie własnej psychoterapii/terapii psychiatrycznej.