Beauty

Nie dawaj ciała! Żel pod prysznic dla aktywnych moviGo

Aldona Sosnowska Aldona Sosnowska
Zdjęcia serwis prasowy
4 maja 2020

MoviGo to nowa polska marka kosmetyków. Powstała z myślą o osobach prowadzących aktywny styl życia i regularnie trenujących. Pierwszym produktem w linii jest żel pod prysznic. Zaprojektował go Adam Jerzykowski – maratoński pływak w wodach otwartych. Jego celem było stworzenie unikatowego kosmetyku, który w szczególny sposób będzie zaspokajał potrzeby osób uprawiających pływanie.

Po wielogodzinnych treningach w basenie, a nawet po częstym pływaniu w morzu czy jeziorze, skóra jest bardzo przesuszona. Wymaga więc szczególnego traktowania. Zazwyczaj po każdej kąpieli używamy wtedy kosmetyki silnie nawilżające: masła do ciała, odżywcze mleczka, olejki czy balsamy natłuszczające. W przypadku stosowania żelu pod prysznic moviGo nie ma właściwie takiej konieczności. W składzie moviGo znajduje się silnie nawilżający sok z liści aloesu oraz gliceryna, panthenol, mocznik i wit. E.

Gliceryna jest związkiem o właściwościach higroskopijnych. Łatwo też wnika w głąb warstwy rogowej naskórka, ułatwiając transport pozostałych składników odżywczych wchodzących w skład kosmetyku. Panthenol ma działanie gojące i regenerujące uszkodzony naskórek – łagodzi wszelkiego rodzaju podrażnienia czy drobne otarcia. Mocznik z kolei jest tzw. humektantem, czyli substancją o dużej zdolności pochłaniania wody. Naturalny mocznik, oprócz tego, że jest produktem syntezy białek, który organizm wydala wraz z potem i moczem, znajduje się też w naszej skórze – jest jednym z głównych składników NMF (naturalnego czynnika nawilżającego). W kosmetykach stosuje się mocznik syntetyczny, który nie jest toksyczny i nie działa alergizująco. Jeśli chodzi o wit. E – określa się ją mianem „witaminy młodości” i powszechnie stosuje w produktach do pielęgnacji. Witamina E neutralizuje m.in. wolne rodniki odpowiedzialne za podrażnienia naskórka, posiada również właściwości odżywcze, regenerujące i nawilżająco-natłuszczające.

W żelu pod prysznic moviGo jest jeszcze jeden ważny składnik: Sodium Thiosulfate Pentahydrate. On stanowi o wyjątkowości tego kosmetyku, który docenią przede wszystkim amatorzy pływania. To związek, który skutecznie neutralizuje zapach chloru. Wspomaga go dodatkowa kompozycja zapachowa, oparta na nucie popularnego zapachu Aqua di Gio. Dzięki temu żel pozostawia na skórze dobrze kojarzący się, przyjemny, delikatny zapach.