Beauty

Komfortowa ochrona przeciwsłoneczna. Sun Drops Alkmie [TEST]

Klaudia Charzyńska Klaudia Charzyńska
Zdjęcia materiały prasowe
31 lipca 2022

Przebywanie na słońcu wpływa na nas dobrze, ale na kondycję naszej skóry już nie. Dlatego podstawą pielęgnacji, nie tylko latem, powinny być kosmetyki z filtrem. Najlepiej takie, które zarówno chronią skórę przed promieniowaniem, jak i skutecznie ją nawilżają i regenerują. Sun Drops marki Alkmie ma formułę multiaktywnego serum. Wykorzystano w niej m.in. ekstrakt z żywych kamieni – kosmetycznego odkrycia 2021 roku.

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możemy zrobić dla skóry, aby zachować jej dobrą kondycję i młody wygląd, jest zadbanie o ochronę przeciwsłoneczną. Zwłaszcza latem wysoki filtr powinien być standardowym elementem pielęgnacji, jednak czasem zniechęcają do tego ciężkie formuły produktów. Rosnąca popularność stosowania SPF sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej takich, które nie powodują dyskomfortu. Jednym z nich jest Sun Drops marki Alkmie, która stawia na naturalne składniki o potwierdzonej badaniami skuteczności. Kropelki łączą skuteczną ochronę przeciwsłoneczną z właściwościami serum ujędrniająco-nawilżającego.

Składniki aktywne z natury

Formuła multiaktywnego serum od Alkmie powstała z połączenia naturalnych ekstraktów, których skuteczność została potwierdzona badaniami. Jednym z głównych składników kosmetyku jest ekstrakt z sukulentów nazywanych żywymi kamieniami (Nectaria Lithops). Występują one naturalnie na pustyniach w Afryce.

Rośliny te z powodu ekstremalnych warunków, w jakich rosną, wykształciły mechanizmy obronne, które pozwalają im regenerować warstwę ochronną komórek. W ten sam sposób ekstrakt z żywych kamieni działa na komórki ludzkiej skóry. Dodatkowo wspomaga również syntezę witaminy D3, wzmacnia mikrokrążenie i hamuje rozpad kolagenu.

W formule serum znajdują się również składniki nawilżające. Wśród nich popularny w kosmetyce kwas hialuronowy oraz pochodne glukozy i ksylitolu. Na elastyczność skóry i w dłuższej perspektywie jej ujędrnienie wpływa z kolei colombian nuts oil, czyli olej z rajskich orzechów, który jest źródłem witaminy E, selenu i kwasów tłuszczowych omega 3-6-9.

Organiczna ochrona przeciwsłoneczna

Wzrost świadomości na temat fotostarzenia oraz negatywnych dla skóry skutków opalania bez zabezpieczenia sprawia, że coraz więcej produktów do pielęgnacji zawiera wysokie filtry. Multiaktywne serum Sun Drops od Alkmie występuje w dwóch wariantach: SPF30 i SPF50. W obydwu produktach zastosowano filtry pochodzenia organicznego. Różnią się one od filtrów nieorganicznych (mineralnych) m.in. stopniem wnikania w skórę. 

Jednym ze składników, który chroni skórę przed słońcem jest wyciąg z liści krzewu buddleja officinalis. Jest on ceniony ze względu na szerokie spektrum fotoochronne, które obejmuje promieniowanie UVA i UVB, a także światło podczerwone (IR) i niebieskie (HEV). Każdy z rodzajów promieniowania działa na skórę nieco inaczej, ale wszystkie wpływają negatywnie na kondycję skóry i przyspieszają niszczenie połączeń kolagenowych.

Przetestowane na własnej skórze

Ryzyko fotostarzenia się skóry działa na wyobraźnię i motywuje, by regularnie używać produktów z filtrem SPF. Mimo iż nie wszystkie są komfortowe w stosowaniu. Na szczęście coraz więcej kosmetyków tego rodzaju ma lekkie formulacje i nie sprawiają problemu nawet w przypadku aplikowania na skórę mieszaną czy tłustą. Takie są właśnie Sun Drops od Alkmie, które podczas rozprowadzania na skórze właściwie niczym nie różnią się od klasycznego serum. 

Kropelki okazały się bardzo komfortowe w stosowaniu. Zwłaszcza w dwóch najważniejszych dla mnie kategoriach: odczuwania obecności kosmetyku na skórze i jego zapachu. 

Sun Drops pachną bardzo przyjemnie – delikatnie i świeżo, nawet przez kilka godzin od aplikacji. Formuła produktu jest lekka, satynowa i dobrze rozprowadza się na skórze. Zgodnie z obietnicą marki, kosmetyk nie bieli skóry i nie pozostawia na niej lepkiej warstwy. Na mojej skórze pozostawił jednak intensywny błysk, dlatego sprawdzał się jako łagodna baza pod makijaż. Pod pudrem mineralnym przechodził raczej w glow niż nieestetyczne wyświecenie. Porównując kropelki Alkmie do większości wypróbowanych już produktów przeciwsłonecznych uważam, że właściwie nie mają wad.

Sun Drops
Sun Drops Alkmie, 2w1 Ochrona przeciwsłoneczna i multiaktywne serum, 30 ml, cena 159 zł/SPF 30, 189 zł/SPF 50

O marce

Alkmie to polska marka, której ideą jest tworzenie kosmetyków nowej generacji. Wyróżniają się one nowoczesnymi formulacjami, opartymi o najwyższej jakości unikalne składniki w wysokich stężeniach. Dzięki temu kosmetyki te są wysoce skuteczne. W ich recepturach nie ma szkodliwych substancji, a wykorzystywane składniki pochodzą ze zrównoważonych źródeł.

Kosmetyki Alkmie nie są testowane na zwierzętach – wszystkie znajdują się na liście międzynarodowej organizacji PETA (People for the Ethical Treatment of Animals). Opakowania produktów nadają się do recyklingu lub mogą zostać wykorzystane ponownie, w duchu zero waste.