Beauty

K18. Ultranowoczesna regeneracja włosów

Klaudia Charzyńska Klaudia Charzyńska
Zdjęcia materiały prasowe
21 października 2021

Nawet najbardziej zniszczone włosy można odbudować. Eksperci wykorzystują dziś w tym celu biomimetykę. Mechanizm ten zastosowano w formułach kosmetyków marki K18 Hair, które przywracają blask i elastyczność każdemu rodzajowi włosów. 

Całkowita odbudowa? Z technologią to możliwe 

Problem zniszczonych włosów dotyczy prawie każdej z nas. Przyczyną są najczęściej uszkodzenia mechaniczne, zabiegi chemiczne (rozjaśnianie, koloryzacja), termiczna stylizacja czy nieprawidłowa pielęgnacja. Stosowane dotychczas różnorodne formuły, których celem jest łagodzenie tego rodzaju uszkodzeń włosów, zapewniają zwykle krótkotrwały efekt. 

Współczesna nauka dostarcza rozwiązań opartych na długoletnich badaniach genetycznych. Dzięki temu możemy korzystać już z najnowocześniejszych kuracji odbudowujących włosy dogłębnie.

Umożliwia to biomimetyka – dziedzina nauki, która odtwarza struktury, zjawiska i naturalne procesy regeneracji komórek. Na tej podstawie opracowywane są zaawansowane rozwiązania technologiczne mające szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i kosmetologii. Jest to więc źródło metod służących poprawie kondycji skóry i włosów w zupełnie inny niż dotychczas sposób, bo dogłębny i długotrwały. Dzięki biomimetyce, w użyciu znalazł się peptyd K18, uznawany za przełomowe odkrycie w regeneracji włosów.  

Biomimetyka łączy to, co zerwane 

Opatentowany Peptyd K18Peptide™ powstał w drodze wieloletnich badań prowadzących do wyodrębnienia pochodnej ludzkiej odmiany genomu keratyny. Odpowiednio dobrana, unikalna sekwencja może więc przywrócić kondycję włosa do stanu, w jakim znajdował się on przed zerwaniem wiązań keratynowych. Niezależnie, co było tego przyczyną. Opracowaną właściwość wykorzystała w swoich produktach marka K18 Hair, tworząc linię profesjonalnych kosmetyków do włosów wymagających zaawansowanej regeneracji. Działanie formuł polega na odbudowywaniu pojedynczych włókien włosów na poziomie molekularnym, co z kolei pozwala osiągnąć długotrwałe efekty.   

Odbudowa na poziomie molekularnym

Produkty z serii K18 Hair są pierwszymi na rynku, które wykorzystują rozwiązania biomimetyczne do łączenia zerwanych wiązań i wypełnienia ich brakującymi proteinami. Po użyciu ich w prawidłowy sposób, włosy stają się miękkie, wygładzone i mocne. Im bardziej są też zniszczone, tym efekt działania peptydu jest bardziej widoczny.

Jedną z formuł zapewniających ekspresową odbudowę jest maska bez spłukiwania K18 leave-in molecular repair hair mask. Bioaktywny peptyd będący głównym składnikiem produktu wzmacnia włosy i odwraca zniszczenia, których doświadczyły. Maskę można stosować na każdy rodzaj włosów. A zwłaszcza tych, które są pozbawione blasku i elastyczności, a przez to łamliwe i rozdwajające się na końcach. 

Kosmetyk nakłada się na umyte szamponem, mokre włosy. Wmasowuje się go na całej ich długości, od nasady aż po końce i pozostawia na ok. 4 minuty. Po upływie tego czasu włosy można dowolnie stylizować. Maski się nie spłukuje.

Profesjonalny zabieg K18 dostępny jest w salonach fryzjerskich.

Maska K18 leave-in molecular repair hair mask do pielęgnacji domowej, cena 379 zł/50 ml; 59 zł/5 ml; produkt dostępny jest w salonach fryzjerskich oraz na hair2go.pl