Moove

FitBit, czyli trening pod kontrolą!

Aldona Sosnowska Aldona Sosnowska
Zdjęcia serwis prasowy
2 czerwca 2022

Osiągnięcie postawionego sobie celu sportowego daje ogromną satysfakcję. Dobrą formę buduje się jednak miesiącami. I nie każdemu przychodzi to bez trudu. W procesie tym naturalne są okresy stagnacji oraz zniechęcenia, gdy nasza motywacja z jakichś powodów jest słabsza. Dlatego progres warto monitorować. Wszystko jedno, czy przygotowujemy się do przebiegnięcia maratonu czy pragniemy po prostu mieć dobrą kondycję, by na długo zachować zdrowie.

Nic tak skutecznie nie podtrzymuje motywacji, jak osiąganie krótkoterminowych celów. Każdy kolejny mały sukces jest przecież częścią tego dużego. Dobrym wsparciem w tym procesie może być smartwatch lub smartband FitBit. Urządzenie gromadzi i przetwarza wszystkie informacje na temat naszej codziennej aktywności. M.in.: rodzaju treningu, jego objętość, tętno, liczbę pokonanych pięter i kroków czy długość i efektywność snu. W zależności od naszego wieku i stylu życia, możemy wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie model FitBit. I potraktować go jako… osobistego asystenta, towarzyszącego nam przez całą dobę i wskazującego właściwą drogę do osiągnięcia upragnionego celu.

Zdrowe odżywianie to za mało

Prawidłowo zbilansowana dieta jest tylko jednym z elementów zdrowego stylu życia. Ma oczywiście kluczowe znaczenie, ale równie istotne są regularna aktywność, odpowiednie nawadnianie organizmu, dostateczna długość snu i umiejętność odpoczywania. O tego rodzaju równowagę, która ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, pomoże zadbać FitBit Charge 5. To zaawansowane urządzenie, które pozwala kontrolować m.in. poziom stresu. Dzięki temu łatwiej nam utrzymać komfort psychiczny w ciągu dnia, rozpoznawać stresogenne sytuacje i w miarę możliwości eliminować.

Wbudowany GPS rejestruje wszystkie podejmowane aktywności. Dedykowana aplikacja natomiast, umożliwia analizowanie ich i monitorowanie progresu.

Z ręką na sercu

Regularna, dostosowana do naszych aktualnych możliwości aktywność fizyczna ma kluczowe znaczenie w profilaktyce chorób przewlekłych. Zalicza się do nich m.in. choroby układu sercowo-naczyniowego. Osobom  starszym, mniej aktywnym, które narażone są na takie ryzyko, dedykowany jest FitBit Sense z funkcją monitorowania pracy serca przez 24 godziny na dobę. Dodatkowo urządzenie monitoruje poziom ciśnienia krwi i jej saturację. Wszystkie te dane zapisywane są na bieżąco, a każde odchylenie od normy wyraźnie sygnalizowane. FitBit Sense ma również funkcję monitorowania długości i jakości snu. Pozwala to nie tylko ocenić jego efektywność dla organizmu. Również skorygować nawyki, które nie służą naszemu zdrowiu – np. zbyt późne chodzenie spać. 

Ważne są tylko te dni, których…

Kobiecy cykl menstruacyjny wiąże się z dniami, które często nazywane są „trudnymi”. Nasze samopoczucie ulega wtedy zdecydowanemu pogorszeniu. Brakuje nam energii. Często też towarzyszą nam dolegliwości bólowe. O tym, że ten mało komfortowy moment się zbliża, podpowiada kalendarz w FitBit Luxe. Dzięki temu możemy odpowiednio zaplanować aktywności na ten czas, np. w planie treningowym – lżejsze treningi lub zamiast długiego wybiegania – krótsze i mniej obciążające organizm marszobiegi

FitBit Luxe jest wyposażony także w funkcję pogody. To przydatne, zwłaszcza w przypadku osób, które reagują obniżeniem się samopoczucia, gdy zmienia się ciśnienie atmosferyczne. Nie jest to oczywiście lekarstwo na tego rodzaju przypadłość, ale na pewno sposób, który pozwala lepiej rozpoznawać reakcje własnego organizmu.

Dziecko w zasięgu

Aktywni rodzice – aktywne dziecko, wiadomo. Dzieciom dedykowany jest FitBit Ace 3. To smartband o wytrzymałej konstrukcji, z silikonowymi wymiennymi paskami oraz z czytelnym wyświetlaczem. Po zsynchronizowaniu go ze smartfonem w łatwy sposób możemy komunikować się z dzieckiem. Wysyłane przez nas wiadomości tekstowe będą pojawiały się również na ekranie urządzenia, które nosi dziecko. Niezależnie czy telefon będzie miało pod rękę czy schowany na dnie plecaka.

FitBit Ace 3 jest też wyposażony w szereg innych funkcji. Umożliwia m.in. podejmowanie wspólnych, rodzinnych wyzwań sportowych i zdobywania odznak. Zabawa tego rodzaju to najlepszy sposób, by nauczyć dzieci nawyków związanych ze zdrowym stylem życia.

Wygoda w każdej sytuacji 

Każdy model FitBit można sparować z telefonem. Ułatwia to codzienne funkcjonowanie, ponieważ nie musimy co chwilę po telefon sięgać, by np. sprawdzić przychodzące powiadomienia. Wszystkie wyświetlają się na ekranie FitBita.
Dzięki funkcji Bluetooth podłączymy słuchawki, dzięki czemu podczas każdej aktywności możemy słuchać ulubionej muzyki. Również – w prosty sposób przeglądać playlisty i sterować głośnością z poziomu nadgarstka.
Komunikacja NFC z kolei umożliwia pełną swobodę przy dokonywaniu płatności zbliżeniowych. Wystarczy przyłożyć zegarek do dowolnego terminala i uregulować rachunek – szybko, bezpiecznie i wygodnie. W każdej sytuacji. Na długie niedzielne wybieganie nie musimy więc zabierać karty. Wystarczy FitBit.

Smartwatche i smartbandy FitBit dostępne są w salonach Time Trend oraz  na stronie timetrend.pl