Beauty

Bezpieczne opalanie. Krem naturalnie poprawiający koloryt skóry Ava-Mustela

Klaudia Charzyńska Klaudia Charzyńska
Zdjęcia serwis prasowy
21 lutego 2020

Delikatna opalenizna sprawia, że skóra wygląda zdrowo. Efekt taki możemy uzyskać w dowolnej chwili dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków. Oprócz dobrze znanych formuł BB i CC dostępne są również produkty dodające skórze złocistego blasku w naturalny sposób. Przy okazji skutecznie zastępując kryjący makijaż. Należy do nich krem Ava-Mustela o właściwościach odżywczych, z ekstraktem z orzecha włoskiego i marchwi.

Podstawowy kosmetyk do makijażu, czyli podkład, coraz częściej zaczęły w ostatnich latach zastępować kremy łączące w sobie wiele funkcji. Wyróżniają się tym, że mają dużo lżejsze formuły, ale skutecznie maskują niedoskonałości skory. Najpierw popularność zdobył krem BB (beauty balm lub blemish balm) – pielęgnujący, poprawiający koloryt i podkreślający naturalną urodę. Kolejnym przełomowym produktem okazał się krem CC (color control cream lub color correction cream), przeznaczony dla skóry bardziej wymagającej, ponieważ w większym stopniu wpływa na koloryt. Zawiera więcej pigmentu, który wzmacnia właściwości kryjące i modyfikujące odcień skóry. Oba rodzaje kremów sprawdziły się jako podstawa lekkiego makijażu na co dzień. Jednak na długo przed szczytem ich popularności na rynku zadebiutował kosmetyk, który działa kompleksowo – zarówno pielęgnuje i oddziałuje na kondycję skóry, jak i nadaje jej zdrowego koloru. W dodatku jego skład jest całkowicie naturalny. Marka Laboratorium Ava opracowała formułę, która opiera się na działaniu ekstraktów pochodzenia organicznego.

Głównym składnikiem kremu naturalnie poprawiającego koloryt skóry jest wyciąg z łupin orzecha włoskiego, od lat znany jako delikatny barwnik. W kremie wykorzystany został również ekstrakt z marchwi, a wraz z nim całe bogactwo beta-karotenu.

Ten mikroskładnik zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami i zmniejsza wrażliwość na promieniowanie UV, co pozwala przygotować skórę na coraz częstszą ekspozycję na słońce. Dodatkowym czynnikiem wspomagającym efekt lekkiej opalenizny jest naturalny barwnik caramel. Połączenie różnych składników o właściwościach barwiących sprawia, że efekt opalenizny osiągamy stopniowo, w miarę stosowania kosmetyku.

Zastosowana w kremie formuła 5w1 koncentruje się nie tylko na poprawie kolorytu i wzmocnieniu złocistego odcienia – ma również właściwości pielęgnacyjne w dłuższej perspektywie oraz takie, które dają natychmiastowy efekt.

Już po pierwszej aplikacji kremu, skóra w widoczny sposób jest wygładzona i napięta. Kosmetyk ma również działanie odżywcze i natłuszczające, dzięki czemu sprawdzi się przede wszystkim w przypadku pielęgnacji skóry suchej, zapewniając jej natychmiastowy komfort. Oparcie formuły na naturalnych składnikach sprawia, że krem jest również odpowiedni dla skóry wrażliwej. Konsystencja produktu zaspokoi część potrzeb cery normalnej i dając efekt glow, chociaż w przypadku cery tłustej lub mieszanej należy spodziewać się nadmiernego blasku. Sprawdzi się jednak w momencie chwilowego przesuszenia skóry, a także przygotuje ją na trudniejsze warunki atmosferyczne.