Beauty

Ananda. Perfumy, które uzależniają

Aldona Sosnowska Aldona Sosnowska
Zdjęcia materiały prasowe
12 lipca 2020

Każdy dzień może być wyjątkowy i pełen słodyczy. Wystarczy odrobina… perfum. Takich jak Ananda. Wykreowany przez francuski dom perfumiarski M.Micallef zapach, od wielu lat jest bestsellerem. Słodki, owocowo-kwiatowy z nutą wanilii i piżma. Ma w sobie coś niewinnego.

Marka M.Micallef to owoc wspólnej pasji artystki Martine Micallef i jej męża, Geofreya Nejmana, niemieckiego biznesmena zafascynowanego światem perfum. Powstała w 1996 roku we francuskim Grasse i jest jedną z najbardziej znanych na świecie marek luksusowych perfum. Ceniona jest jednak nie tylko przez koneserów oryginalnych zapachów, również przez kolekcjonerów. Każdy flakon, podpisany i oznakowany numerem, to ręcznie zdobione, małe dzieło sztuki. Często unikatowe. Na specjalne zamówienie bowiem flakony są projektowane przez Martine, a następnie wytwarzane przez szwajcarskiego jubilera. Jak w przypadku flakonów z kolekcji Falcon, które powstały dla jednego z arabskich domów królewskich. Wykonane z kryształów górskich i 24-karatowego złota, uznawane są obecnie za cenne egzemplarze kolekcjonerskie.

Spersonalizowane mogą też być flakony perfum znajdujących się na co dzień w ofercie M.Micallef – ozdobione wybranym motywem, który zgodnie z życzeniem klienta zostanie namalowany, wygrawerowany lub wykonany z kryształów Swarovskiego. Te ostatnie, cenione za szczególną czystość i przejrzystość, są znakiem rozpoznawczym marki M.Micallef.

Flakony napełniane są ręcznie i w ten sam sposób pakowane. Wyjątkowe kompozycje zapachowe, które powstają w atelier w Grasse, są efektem współpracy Geofreya Nejmana i znanego perfumiarza Jeana Claude’a Astiere’a. Inspirację stanowią liczne podróże, zwłaszcza po krajach kultury arabskiej, od stuleci słynących z umiejętności wytwarzania zapachów z najczystszych i najrzadszych składników.

Bestsellerem marki M.Micallef jest zapach Ananda. W sanskrycie nazwa ta oznacza „błogość”. I taka właśnie jest ta kompozycja: łagodna, miękka, relaksująca, dająca poczucie szczęścia.

Ananda jest koktajlem soczystych nut owocowych (czarna porzeczka, śliwka, gruszka, cytryna) i kwiatowych (jaśmin, yang-ylan, róża, fiołek, mimoza), dopełnionych aromatem wanilii oraz białego piżma. Delikatność zapachu podkreśla prosty flakon o miękkiej linii.

Kompozycja zapachowa Ananda została wykorzystana do wzbogacenia nowego produktu, który ze względu na pandemię stał się niejako symbolem ostatnich miesięcy: żelu do dezynfekcji dłoni Pure Hand Santizier. Po jego zastosowaniu skóra jest nie tylko zdezynfekowana, ale też nawilżona i przyjemnie miękka w dotyku. Zapach utrzymuje się na niej przez dłuższy czas. Żel dostępny jest w dwóch pojemnościach: 200 ml (cena 85 zł) i 60 ml (38 zł). Podobnie jak perfumy Ananda (cena 895 zł/100 ml EDP) jest dostępny w butikach Perfumeria Quality Missala.